Reklama typu display

Czym są reklamy Display

Kampanie reklamowe typu Display wykorzystywane są najczęściej do budowania świadomości marki. Reklamy są wtedy wyświetlane na witrynach należących do sieci partnerskiej Google (ang. GDN - Google Display Network), które obejmują już ponad milion witryn.

W ramach reklamy na witrynach Partnerów Google możemy dokonać kierowania według :

  • contentu - wykorzystujemy go, gdy chcemy wyświetlić reklamę na wszystkich witrynach, które zawierają konkretne słowa kluczowe.
  • tematyki - pozwala kierować reklamę na strony, które zaliczone są przez Google, do konkretnej kategorii, np. budownictwo, hotele, biznesowe.
  • adresów konkretnych witryn - dzięki tej opcji możemy sami wybrać dowolne witryny (należące do sieci Google Display Network), na których będzie wyświetlana reklama.

reklama_display_adwords_google


Rozwiązania dla reklam Display'owych

W ramach takich kampanii możemy wyświetlać reklamy w formacie tekstowym, banerów (statycznych, albo animowanych), lub wideo. Za każdym razem rodzaj reklamy jest wybierany specjalnie do potrzeb oraz celów firmy.

Reklama Display - Lightbox

Jednym z nowszych rozwiązań, jakie Google wprowadziło dla reklamodawców są tak zwane reklamy Lightbox, które budują zaangażowanie. Używane są do wprowadzenia nowych produktów na rynek oraz podczas budowania rozpoznawalności marki.

Reklama Lightbox pozwala przeprowadzić kampanie polegającą na pokazaniu banera graficznego (który ma zainteresować odbiorce reklamy), a po kliknięciu w niego rozwija pełnowymiarową wersje reklamy. Najczęściej pełna wersja przyjmuje formę wideo w którym przedstawiony jest promowany produkt. Na dodatek stworzony Lightbox wyświetlany jest ponad standardową treścią witryny, co zdecydowanie przykuwa uwagę odbiorcy i zachęca do zapoznania się z treścią.

Sposób płacenia za reklamę

Warto zauważyć, że tak jak wszystkie reklamy Google tak i w tym przypadku wyświetlanie jest bezpłatne do momentu kliknięcia w reklamę. Dzięki temu ponosimy koszt dopiero w momencie wykazania zaangażowania przez odbiorców.

REKLAMA W INTERNECIE

Prosimy o wypełnienie poniższych pól oraz zamieszczenie w nich najistotniejszych informacji związanych ze zleceniem.
Zależy mi na:
TOP