Adwords - reklama w GOOGLE

Dzięki reklamie w wyszukiwarce Google Adwords mamy możliwość dotarcie z naszą ofertą do szerokiego grona użytkowników internetu. Wykorzystując ją, możemy używać wielu form reklamowych od tradycyjnego tekstu, grafiki, animacji, na wideo kończąc. Głównymi zaletami kampanii tworzonymi za pomocą Google Adwords jest bezpośrednie dotarcie do osób zainteresowanych ofertą jak również płatności za efekt.

Cel kampanii w wyszukiwarce internetowej

W większości przypadków celem kampanii w Google Adwords jest zwiększenie zainteresowania konkretną ofertą promowanej firmy. Natomiast dzięki temu, że reklama jest wyświetlana tylko osobom szukającym danego produktu, to użytkownicy skierowani z reklamy nie są przypadkowi. Jednak firma może określić dla siebie inny cel, jak na przykład budowanie marki. Aby go osiągnąć dobrą opcją jest wybranie reklamy graficznej, lub wideo, która pozwoli na lepsze zapamiętanie promowanego przedsiębiorstwa wśród odbiorców reklamy.

 

Możliwości wykorzystania

Reklama w wynikach wyszukiwania

- Taka reklama wyświetlana jest, gdy użytkownik wpisuje fraze do swojej wyszukiwarki. Dzięki temu tą oferte zobaczy tylko osoba, która poszukuje danego produktu, lub usługi. W znacznej większości będą to osoby chcące dokonać zakupu tylko szukają atrakcyjnej oferty, więc trzeba im ją odpowiednio przedstawić.

....przeczytaj na temat reklamy w wyszukiwarkach


Reklama w sieci reklamowej
- sprawdza się gdy chcemy zbudować markę firmy.

...przeczytaj na temat reklamy w sieci reklamowej


Reklama wideo

- jest wykorzystywana do budowy marki firmy, a dzięki możliwością wideo lepiej zapada w pamięć odbiorców reklamy.

...przeczytaj na temat reklamy video


Reklama produktowa

- najczęściej wykorzystywana przez sklepy internetowe, które mogą od razu w wynikach wyszukiwania Google przedstawić wygląd produktu, co często zachęca klientów do wejścia właśnie na ten konkretny sklep. Wynika to z tego, że taka reklama wyróżnia się wśród wyników wyszukiwania.

...przeczytaj na temat reklamy produktowej


Remarketing

- wykorzystywany jest do wyświetlania reklamy osobom, które były już na Twojej stronie, ale nie dokonały określonej akcji. Dzięki niemu możemy zachęcić takiego użytkownika do powrotu na stronę i złożenia zamówienia, lub kontaktu z firmą.

..pokaz na temat remarketingu

REKLAMA W INTERNECIE

Prosimy o wypełnienie poniższych pól oraz zamieszczenie w nich najistotniejszych informacji związanych ze zleceniem.
Zależy mi na:
TOP